«Online-консультація»: що робити, якщо дитина переїла?

«Online-консультація»: що робити, якщо дитина переїла?

Наслідком неконтрольованого споживання їжі у дитини може бути пронос, блювота, біль у животі, підвищення температури. Якщо дитина переїла необхідно: 

– перейти на легке харчування (каші, відварені овочі, галетное печиво); 

– пити розчини електролітів; 

– звернутися за допомогою до лікаря. 

Також є ряд симптомів, які сигналізують батькам про негайне звернення за медичною допомогою. Серед найпоширеніших: 

– пронос більш ніж тричі на день; 

– блювота, яку ви не можете зупинити; 

– гострий або тривалий біль в животі; 

– кров у випорожненнях; 

– відмова від їжі і неможливість ковтати. 

Блювота і пронос можуть свідчити не тільки про переїдання, а й про отруєння, інфекційні та інші захворювання. Ігнорування цих симптомів може загрожувати дитині зневодненням і іншими ускладненнями.

Тільки лікар може оцінити стан дитини, зрозуміти його причину і призначити необхідне лікування. Переїдання ні в якому разі не повинно стати системою, оскільки воно несе за собою важкі наслідки, пов’язані із зайвою вагою. В першу чергу страждає серце, збільшуються внутрішні органи, частішають серцеві скорочення, що призводить до підвищеного тиску. Крім того, страждає хребет і суглоби.

Якщо вас турбує харчовий режим вашої дитини або її стан – обов’язково зверніться до лікаря. Чим раніше ви це зробите, тим швидше зможете допомогти своєму малюкові рости здоровим. А більше розкаже наша головна позаштатна  лікарка-гастроентеролог УОЗ ЧОДА Наталія Волчкова.

Вам також може бути цікавим...

Comments are closed.