Поради батькам: як уникнути йододефіциту у дитини

Поради батькам: як уникнути йододефіциту у дитини

Здоров’я дитини багато в чому залежить від достатньої кількості йоду в організмі:

– утворює гормони щитоподібної залози

– забезпечує швидкість біохімічних реакцій, обмін білків, жирів

– відповідає за метаболізм деяких вітамінів

– впливає на процеси росту клітин тощо

Дефіцит йоду може призвести до:

-розладів функціонування щитоподібної залози, як-от гіпертиреозу (збільшення активності щитоподібної залози) або гіпотиреозу (її недостатньої активності).

– затримки розумового розвитку у дітей, якій можна запобігти.

Приблизно 2 мільярди людей в світі страждають від нестачі йоду, з них майже 50 мільйонів мають клінічні прояви йододефіциту.

За якими симптомами розпізнати йододефіцит?

– задуха (особливо в положенні лежачи),

– утруднення ковтання та дихання,

– втома, сухість шкіри, забудькуватість і пригнічений настрій, закрепи та ін.

Насправді симптоми недостатньої активності щитоподібної залози можуть бути доволі різними. Якщо дитина має подібні ознаки, проконсультуйтеся зі своїм педіатром – у разі потреби він скерує вас на дообстеження.

Профілактика йододефіциту

Як і у випадку з багатьма іншими неінфекційними захворюваннями, проблему йододефіциту краще попередити, ніж лікувати. Наш організм не виробляє йоду, натомість його можна отримати найголовніше з їжі чи спеціальних медичних препаратів. Тому, щоб уникнути йододефіциту, необхідно регулярно раціонально та збалансовано харчуватися, вживати сир, коров’яче молоко, яйця, йогурт, йодовану сіль, морську рибу та водорості, молюски, соєве молоко та соєвий соус, інформує МОЗ України.

За даними Інституту медицини США (https://bit.ly/3flJmYD), дорослі чоловіки та жінки для профілактики дефіциту мають вживати 150 мкг йоду на добу. Для прикладу, в одній чайній ложці йодованої солі 250 мкг йоду. Тому тримайте на кухні цей цінний продукт і додавайте до страв.

Вам також може бути цікавим...

Comments are closed.