Реабілітація дітей

Реабілітація дітей.

Медична реабілітація за програмою медичних гарантій.

З 01.04.2020 наш заклад уклав Договір з НСЗУ (Національна служба здоров’я України) про надання медичних послуг дитячому населенню за програмою медичних гарантій, зокрема заключено Договір про надання реабілітації дітям за такими напрямками:

 1. «МЕДИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ НЕМОВЛЯТ, ЯКІ НАРОДИЛИСЬ ПЕРЕДЧАСНО ТА/АБО ХВОРИМИ, УПРОДОВЖ ПЕРШИХ ТРЬОХ РОКІВ ЖИТТЯ»
 2. «МЕДИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ДОРОСЛИХ ТА ДІТЕЙ ВІД ТРЬОХ РОКІВ З УРАЖЕННЯМ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ».
 3. «МЕДИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ДОРОСЛИХ ТА ДІТЕЙ ВІД ТРЬОХ РОКІВ З УРАЖЕННЯМ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ»

 

Для отримання реабілітаційних послуг необхідно:

 1. Попередньо необхідно узгодити дату госпіталізації в дитяче відділення відновного лікування Центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи для проходження курсу реабілітації.  Запис здійснюється за телефоном (0472) 55-99-20 або 0978103104.
 2. Отримати електронне направлення від лікаря ПМД, з яким укладено декларацію про вибір лікаря, або лікуючого лікаря на госпіталізацію для проходження курсу реабілітації. Зразок електронного направлення для отримання послуг з медичної реабілітації в стаціонарних умовах можна скачати за посиланням.
 3. В день госпіталізації в дитяче відділення відновного лікування Центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи для проходження курсу реабілітації при собі необхідно мати:
  – довідку про епід. оточення;
  – електронне направлення на реабілітацію;
  – результати обстеження на COVID19 для дитини та супроводжуючої особи (дані дослідження проводяться безкоштовно за місцем проживання) – термін дії результатів 2-3 дні від дати видачі результатів;
  – загальний аналіз крові; 
  – загальний аналіз сечі;
  – ІПР (індивідуальну програму реабілітації);
  – комплект постільної білизни;
  –  для дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП додатково: знімок рентгенографії кульшових суглобів в прямій проекції (терміном не більше 1 року), при наявності судом в анамнезі  – ЕЕГ (електроенцефалограма терміном не більше 3-х місяців).

Загальна інформація
щодо реабілітації дітей з інвалідністю згідно Постанови КМУ №309

З 2019 року запроваджений новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю за принципом „гроші ходять за людиною”, що дозволить забезпечити адресність,  прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг.

Верховною Радою України 31.10.2019  підтримано ініціативу Уряду та Мінсоцполітики та  прийнято Закон України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2019 рікˮ від 31.10.2019 № 265-IX, яким  передбачено зміну назви бюджетної програми 2507100 з „Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу” на „Реабілітація дітей з інвалідністю”.

На виконання Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2019 рік” від 31.10.2019 № 265-IX, а також Закону України „Про Державний бюджет України на 2020 рік” Кабінетом Міністрів України прийнято 04.12.2019 постанову Кабінету Міністрів України № 994 „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27  березня 2019 р. № 309”. Це надасть можливість забезпечити за принципом „гроші ходять за людиною” заходами з реабілітації дітей з інвалідністю не лише внаслідок дитячого церебрального паралічу, а також з іншими захворюваннями, тобто дозволить охопити більш ширшу аудиторію дітей з інвалідністю реабілітаційними послугами, які потребують допомоги.

 Наш заклад включено до Переліку реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я, які здійснюють заходи із реабілітації дітей з інвалідністюякий надає реабілітаційні послуги відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від  27 березня 2019 р. № 309.

Додаткова інформація за посиланням.

 

Детальна інформація про Центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи КНП «ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСНА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ»  – за посиланням:

http://www.oblbabyklinika.ck.ua/ftv/

http://www.oblbabyklinika.ck.ua/lfk/

http://www.oblbabyklinika.ck.ua/pedagogy/

Comments are closed.