Реабілітація дітей з інвалідністю

Реабілітація дітей з інвалідністю

Зміни в фінансуванні наданні реабілітаційних послуг.

З 01.04.2020 наш заклад уклав Договір з НСЗУ (Національна служба здоров’я України) про надання медичних
послуг дитячому населенню за програмою медичних гарантій, зокрема заключено Договір про надання реабілітації дітям за такими напрямками:

 1. «МЕДИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ НЕМОВЛЯТ, ЯКІ НАРОДИЛИСЬ ПЕРЕДЧАСНО ТА/АБО ХВОРИМИ, УПРОДОВЖ ПЕРШИХ ТРЬОХ РОКІВ ЖИТТЯ»
 2. «МЕДИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ДОРОСЛИХ ТА ДІТЕЙ ВІД ТРЬОХ РОКІВ З УРАЖЕННЯМ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ».
 3. «МЕДИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ДОРОСЛИХ ТА ДІТЕЙ ВІД ТРЬОХ РОКІВ З УРАЖЕННЯМ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ»

В зв’язку з цим, надання реабілітаційних послуг за Постановою Кабінету Міністрів України №309 призупиняється.

Для отримання реабілітаційних послуг необхідно:

 1. Попередньо необхідно узгодити дату госпіталізації в дитяче відділення відновного лікування Центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи для проходження курсу реабілітації.  Запис здійснюється за телефоном (0472) 55-99-20.
 2. Отримати електронне направлення від лікаря ПМД, з яким укладено декларацію про вибір лікаря, або лікуючого лікаря на госпіталізацію для проходження курсу реабілітації. 
 3. В день госпіталізації в дитяче відділення відновного лікування Центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи для проходження курсу реабілітації при собі необхідно мати:
  – довідку про епід. оточення;
  – електронне направлення на реабілітацію;
  – результати обстеження на COVID19 для дитини та супроводжуючої особи (ПЛР) 
  – загальний аналіз крові; 
  – загальний аналіз сечі;
  – ІПР (індивідуальну програму реабілітації);
  – комплект постільної білизни;
  –  для дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП додатково: знімок рентгенографії кульшових суглобів в прямій проекції (терміном не більше 1 року), при наявності судом в анамнезі  – ЕЕГ (електроенцефалограма терміном не більше 3-х місяців).

Загальна інформація

З 2019 року запроваджений новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю за принципом „гроші ходять за людиною”, що дозволить забезпечити адресність,  прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг.

Верховною Радою України 31.10.2019  підтримано ініціативу Уряду та Мінсоцполітики та  прийнято Закон України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2019 рікˮ від 31.10.2019 № 265-IX, яким  передбачено зміну назви бюджетної програми 2507100 з „Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу” на „Реабілітація дітей з інвалідністю”.

На виконання Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2019 рік” від 31.10.2019 № 265-IX, а також Закону України „Про Державний бюджет України на 2020 рік” Кабінетом Міністрів України прийнято 04.12.2019 постанову Кабінету Міністрів України № 994 „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27  березня 2019 р. № 309”. Це надасть можливість забезпечити за принципом „гроші ходять за людиною” заходами з реабілітації дітей з інвалідністю не лише внаслідок дитячого церебрального паралічу, а також з іншими захворюваннями, тобто дозволить охопити більш ширшу аудиторію дітей з інвалідністю реабілітаційними послугами, які потребують допомоги.

Як отримати реабілітаційні послуги в Центрі реабілітації дітей КНП "Черкаська обласна дитяча лікарня Черкаської обласної ради"

 1. Попередньо необхідно узгодити дату госпіталізації в дитяче відділення відновного лікування Центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи для проходження курсу реабілітації.  Запис здійснюється за телефоном (0472) 55-99-20.
 2. Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає до місцевого органу з питань соціального захисту населення заяву про направлення дитини на реабілітацію в Центр реабілітації дітей КНП “Черкаська обласна дитяча лікарня Черкаської обласної ради” із зазначенням інформації про узгоджену дату госпіталізації та необхідний перелік документів, вказаний  на сайті Фонду соціального захисту інвалідів

 3. Місцевим органом з питань соціального захисту населення надсилається на електронну адресу закладу beby_doctor@ukr.net офіційний запит для оформлення тристороннього договору про здійснення для дитини реабілітаційних заходів.
 • В день госпіталізації в дитяче відділення відновного лікування Центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи для проходження курсу реабілітації при собі необхідно мати:
  – довідку про епід. оточення;
  – направлення на реабілітацію;
  – загальний аналіз крові; 
  – загальний аналіз сечі;
  – аналіз калу на я/гельмінтів;
  – ІПР (індивідуальну програму реабілітації);
  – комплект постільної білизни;
  – Договір про здійснення реабілітаційних заходів для дитини з інвалідністю; 
  – для дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП додатково: знімок рентгенографії кульшових суглобів в прямій проекції (терміном не більше 1 року), при наявності судом в анамнезі  – ЕЕГ (електроенцефалограма терміном не більше 3-х місяців).

Детальна інформація про Центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи КНП «ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСНА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ»  – за посиланням:

http://www.oblbabyklinika.ck.ua/ftv/

http://www.oblbabyklinika.ck.ua/lfk/

http://www.oblbabyklinika.ck.ua/pedagogy/

Comments are closed.