«Online-консультація» ЛОРа: чи є зв’язок між фарингітом і рефлюксом?

«Online-консультація» ЛОРа: чи є зв'язок між фарингітом і рефлюксом?

Хронічний фарингіт — це захворювання, що характеризується запаленням і дистрофічними змінами у слизовій оболонці задньої стінки горла. Хворі на хронічний фарингіт скаржаться на відчуття “неповного” ковтання їжі, першіння, лоскотання в горлі, підвищене слиновиділення, каже наша завідувачка отоларингологічного відділення Віра Бершадська. 

Із фарингітом звертаються до різних фахівців, але у багатьох випадках так і не отримують реальної медичної допомоги. За даними останніх досліджень, хронічний фарингіт здебільшого є захворюванням неінфекційної природи.

За Міжнародною класифікацією гастроезофагеальної рефлюксної хвороби хронічний фарингіт є одним із проявів рефлюксу. Під час досліджень цього зв’язку вчені дійшли цікавих висновків:

– до стандартної терапії хронічного фарингіту варто додавати антирефлюксну терапію;

– її треба проводити щонайменше два місяці;

– у такій комбінації (стандартна терапія + антирефлюксна терапія) відзначається суттєве покращення стану хворих на хронічний фарингіт.

Важливо, щоб людей із діагнозом хронічний фарингіт, окрім ЛОРа, оглянув і гастроентеролог. Турбуйтеся про себе та своїх рідних і будьте здоровими!

Для запису на консультацію телефонуйте: +38(098)997-85-16

Вам також може бути цікавим...

Comments are closed.