НАГАДУЄМО ПРО СКАЗ

НАГАДУЄМО ПРО СКАЗ

Сказ – це гостре інфекційне захворювання всіх теплокровних тварин і людини вірусної етіології з раневим механізмом передачі інфекції, тяжким ураженням центральної нервової системи, яке супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю.

Збудником сказу є нейротропний вірус «прив’язаний» до нейронів головного і спинного мозку, а також тканини слинних залоз.

Джерелом та резервуаром збудника сказу є усі теплокровні тварини, з яких найбільш небезпечні для інфікування людини є мясоїдні тварини (дикі та домашні).

Для людей велику небезпеку становлять ще і безпритульні тварини.

Людина заражається під час укусу скаженою твариною (90%) випадків, попаданні її слини на пошкоджену шкіру або слизові оболонки (ослинення – 10%).

Інкубаційний період у хворої на сказ людини триває від 7 днів до року, найчастіше ж він сягає 77-90 днів.

Жодного специфічного лікування не існує.

Якщо вас укусила чи ослинила дика або безпритульна тварина необхідно негайно звернутись до травмпункту або хірургічного кабінету (відділення), сімейного лікаря лікувально-профілактичного закладу для отримання першої медичної допомоги та подальшого курсу лікування.

Коли лікар недоступний ретельно промийте рану протягом 15 хвилин мильною водою, мийними засобами, дезінфектантами для обробки ран у хірургічній практиці або іншими засобами (70 спиртом або 5% розчином йоду, що нейтралізують вірус).

Якщо у тварини, що нанесла укус, не виявлено ознак захворювання на сказ, на підставі довідки ветеринарного лікаря курс антирабічного лікування припиняється.

Також не варто забувати про проведення планових щеплень проти сказу домашнім улюбленцям.

Вам також може бути цікавим...

Comments are closed.