Тримаємо руку на пульсі медичних тенденцій

Тримаємо руку на пульсі медичних тенденцій

Медична директорка КНП “Черкаська обласна дитяча лікарня ЧОР” Наталія Волчкова долучилася до виїзного засідання колегії Міністерства охорони здоров’я України з питань охорони материнства і дитинства. Зустріч проходила у Луцьку. Під час заходу провідні медичні спеціалісти країни (серед яких і черкащани) обговорили питання покращення надання медичної допомоги дітям.

Тема виїзної колегії – стан та перспективи розвитку охорони материнства і дитинства для забезпечення демографічної стійкості України. Учасниками зустрічі стали директори обласних лікарень, керівники регіональних управлінь та департаментів охорони здоров’я, дитячих лікарень, перинатальних центрів та інших закладів охорони здоров’я України.
 
 Віктор Ляшко у Луцьку зауважив, що МОЗ ставить у пріоритет охорону материнства і дитинства у зв’язку з актуальністю питання для України, зокрема щодо погіршення демографічної ситуації.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький розповів, що найближчим часом на громадське обговорення має вийти законопроект про охорону материнства і дитинства та про репродуктивне здоров’я. Окрім того, розробили й ряд інших законодавчих актів.
 
 «Жінки, готуючись стати матерями, повинні бути впевнені, що у державі створені достатні умови для виховання дитини та забезпечення добробуту сім’ї», – висловився під час колегії заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексій Соловйов.

Віктор Ляшко також розповів учасникам про те, як мають намір розвивати систему охорони здоров’я найближчим часом. Так, в інфраструктурній програмі, яка відбувається під егідою президента України на 2022 рік, передбачене будівництво, реконструкція і переоснащення як мінімум 48 лікарень. В кожному регіоні буде реконструйована, переоснащена обласна дитяча клінічна лікарня або побудований новий корпус. За його інформацією, у 2022 році розпочнеться неонатальний скринінг. Буде 5 неонатальних центрів для неонатального скринінгу, які проводитимуть приблизно 80 тисяч досліджень на рік кожен.

МОЗ України сформує реєстр орфанних захворювань. Зокрема, на орфанні захворювання в бюджеті 2021 р. було виділено приблизно 2,5 млрд. гривень. 300 мільйонів гривень додали для закупівлі препаратів для лікування спинно-мозкової міотропії в бюджеті 2022р. Ще поруч із тими заходами бюджет 2022 року у програмі медичних гарантій додатково 34 мільярди гривень для збільшення тарифів і виконання цього указу президента, який передбачав збільшення тарифів за певними пакетами, в тому числі і пакетами, що стосуються материнства і дитинства.

Вам також може бути цікавим...

Comments are closed.