Головна

Хірургічне відділення: історія створення та потужності

Хірургічне відділення Черкаської обласної дитячої лікарні – це потужний злагоджений механізм, де зібрана команда першокласних фахівців. Та так було не завжди, каже завідувач Анатолій Шкляр.

Сьогодні у центрі дитячої хірургії впроваджені в практику сучасні методи ендоскопічної діагностики та лікування: бронхоскопія та лапароскопія. В подальшому планується освоєння та впровадження нових технологій хірургічного лікування патології органів грудної клітки, вроджених аномалій, остеомієлітів, перитонітів.

Відділення розраховане на 45 ліжок:

18 ліжок хірургічних

13 ліжок гнійних хірургічних

10 ліжок урологічних

2 ліжка торакальної хірургії

2 ліжка гінекологічних.

Загалом відділення ділиться на дві частини: гнійну та чисту. Кожна половина має свій маніпуляційний кабінет, свою перев’язочну. На чистій половині розташований плановий операційний блок, на гнійній – бронхоскопічний кабінет.

Телефон на посту: 31-94-80

Телефон завідувача відділення:  55-99-24

Лікування ювелірних пацієнтів: відгук батьків

Найкращі ранки починаються з плюсу у вазі, хорошого апетиту та щасливих очей мам. Такі лікувальні орієнтири у команди відділення новонароджених та недоношених дітей КНП «Черкаська обласна дитяча лікарня Черкаської обласної ради».

Тут 40 ліжок. Серед них – 6 ліжок відділення інтенсивної терапії новонароджених. 29 палат сумісного перебування на 30 ліжок та палата інтенсивного нагляду для 5 новонароджених дітей. Відділення розташоване на 2-х поверхах 3-х поверхового корпусу неонатального центру.

Телефон на посту: 55-99-38

Як потрапити на обстеження до нашого діагностичного відділення?

У складі відділення працюють: три кабінети ультразвукової діагностики, два кабінети функціональної діагностики, кабінет рентгенодіагностики та ендоскопічний кабінет.
Використовуються високотехнологічні методики дослідження такі як, допплерівське дослідження судин нирок, трансфонтикулярная доплерографія. Відділення надає як планову, так і ургентну допомогу (ультразвукове дослідження, видалення сторонніх тіл ендоскопічним методом). Рентгенкабінет працює цілодобово для надання допомоги пацієнтам травматологічного пункту.
Впроваджуються нові методики діагностики: при захворюваннях сечовивідної системи – діуретична ехографія, при захворюваннях легень – ультразвукова діагностика легень та плевральної порожнини.

Реабілітація з застосуванням тренажеру Локомат.

Система відновлення, що дає видимий результат – це про заняття на роботі-локоматі. Такий тренажер з’явився у Черкаській обласній дитячій лікарні серед перших в Україні. Він вчить ходити дітей, хворих на ДЦП, після травм, операцій. Обладнання опанували фахівці Центру реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи.

Локомат — це тренажер-робот, який нав’язує пацієнту правильну біомеханіку ходіння: як суглоби повинні згинатися й розгинатися, як ставити стопу. Заняття триває сорок хвилин. Дитина відчуває, що йде сама. Заняття відбувається у формі гри: перед пацієнтом спеціальний монітор, на якому показують анімації з певними завданнями (повертати кінцівки ліворуч чи праворуч, подати сигнал своїй ніжці, напружити м’язи).

Протипоказання: вивихи, переломи, виражений остеопороз,  різниця між довжиною кінцівок більше трьох сантиметрів, деформація, контрактури. Технічно заняття на локоматі можливе, коли довжина стегна сягає 21 сантиметра.

Телефон завідувачки Центру реабілітації: 55-99-20

Телефон на посту фізіотерапевтичного відділення Центру реабілітації (1 поверх): 55-99-20

Телефон на посту дитячого відділення відновного лікування відділення Центру реабілітації (3 поверх):

55-99-35

Електронна адреса: doctorr4@ukr.net

Як потрапити на консультацію до фахівців нашої консультативної поліклініки?

Про алгоритм дій та перелік необхідних документів розповідає завідувачка поліклініки Ірина Данченко.

Телефони реєстратури:

65-76-06

31-94-77

Робота на межі – це про команду відділення анестезіології та інтенсивної терапії

Це елітний дивізіон Черкаської обласної дитячої лікарні. Їхня робота завжди балансує на межі життя та смерті. Саме на рахунку команди відділення анестезіології та інтенсивної терапії сотні врятованих дитячих життів. Стіну в їхній ординаторській прикрашають фото пацієнтів, які вже були за межею. Та, завдяки нашій команді, повернулися до повноцінного життя. Санавіація, швидка чи операційна – вони надають фахову допомогу за будь-яких умов та обставин. Більше про роботу фахівців відділення анестезіології та інтенсивної терапії розповідає завідувач Віктор Жила. 

10-річчя Черкаської обласної дитячої лікарні

Всесвітній день фізичної терапії

Маємо що святкувати! 8 вересня Всесвітній день фізичної терапії! І ми маємо неабиякі успіхи у цій галузі! На базі нашої лікарні успішно працює Центр реабілітації. Його основною метою є здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на попередження прогресування патологічного процесу, усунення чи максимально можливу компенсацію обмежень життєдіяльності, відновлення здоров’я дітей з інвалідністю, корекцію психічних процесів, здобуття ними освіти, навчання їх основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення передумов для соціальної адаптації та інтеграції в суспільстві.
До складу Центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи входить:
Дитяче відділення відновного лікування
Фізіотерапевтичне відділення
Відділення ЛФК
Психолого-педагогічна служба
Більше про діяльність Центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи розкаже його завідувачка Тетяна Ліва.

Колеги, з Днем медичного працівника!

Відеопривітання Миколи Кондрацького, директора КНП «Черкаська обласна дитяча лікарня ЧОР»

Медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій

З 01.04.2020 наш заклад уклав Договір з НСЗУ (Національна служба здоров’я України) про надання медичних
послуг дитячому населенню за програмою медичних гарантій за   наступними пакетами:

 1. ХІРУРГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ ДОРОСЛИМ ТА ДІТЯМ У СТАЦІОНАРНИХ УМОВАХ.
 2. СТАЦІОНАРНА ДОПОМОГА ДОРОСЛИМ ТА ДІТЯМ БЕЗ ПРОВЕДЕННЯ ХІРУРГІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ.
 3. МЕДИЧНА ДОПОМОГА НОВОНАРОДЖЕНИМ У СКЛАДНИХ НЕОНАТАЛЬНИХ ВИПАДКАХ.
 4. АМБУЛАТОРНА ВТОРИННА (СПЕЦІАЛІЗОВАНА) ТА ТРЕТИННА (ВИСОКОСПЕЦІАЛІЗОВАНА) МЕДИЧНА ДОПОМОГА ДОРОСЛИМ ТА ДІТЯМ, ВКЛЮЧАЮЧИ МЕДИЧНУ РЕАБІЛІТАЦІЮ ТА СТОМАТОЛОГІЧНУ ДОПОМОГУ.
 5. МЕДИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ НЕМОВЛЯТ, ЯКІ НАРОДИЛИСЬ ПЕРЕДЧАСНО ТА/АБО ХВОРИМИ, УПРОДОВЖ ПЕРШИХ ТРЬОХ РОКІВ ЖИТТЯ.
 6. МЕДИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ДОРОСЛИХ ТА ДІТЕЙ ВІД ТРЬОХ РОКІВ З УРАЖЕННЯМ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ.
 7. МЕДИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ДОРОСЛИХ ТА ДІТЕЙ ВІД ТРЬОХ РОКІВ З УРАЖЕННЯМ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ.

Підстави надання послуги:

 • направлення лікаря з надання ПМД, з яким укладено декларацію про вибір лікаря;
 • направлення лікуючого лікаря;
 • доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги;
 • направлення з іншого клінічного підрозділу закладу в разі перебування пацієнта на стаціонарному лікуванні;
 • самозвернення у невідкладному стані.
 • направлення лікаря з надання ПМД, з яким укладено декларацію про вибір лікаря;
 • направлення лікуючого лікаря;
 • доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги;
 • направлення з іншого клінічного підрозділу та/або закладу в разі перебування пацієнта на стаціонарному лікуванні;
 • самозвернення у невідкладному стані.
 • направлення лікаря з надання ПМД, з яким укладено декларацію про вибір лікаря;
 • направлення лікуючого лікаря;
 • самозвернення до лікаря-акушера-гінеколога, лікаря-гінеколога дитячого та підліткового віку, лікаря-педіатра, лікаря-психіатра, лікаря-психіатра дитячого, лікаря-психіатра підліткового, лікаря-нарколога, лікаря-стоматолога, лікаря-стоматолога дитячого;
 • самозвернення до лікаря, у якого пацієнт із хронічними захворюваннями перебуває під медичним наглядом;
 • самозвернення при невідкладному стані.
 • за направленням лікуючого лікаря;
 • доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги.

направлення лікаря ПМД, з яким укладено декларацію про вибір лікаря, або лікуючого лікаря.

направлення лікаря ПМД, з яким укладено декларацію про вибір лікаря, або лікуючого лікаря.

направлення лікаря ПМД, з яким укладено декларацію про вибір лікаря, або лікуючого лікаря.

Привітання з Міжнародним днем захисту дітей.

Сьогодні, в Міжнародний день захисту дітей, голова Черкаської обласної ради Підгорний Анатолій Вікторович відвідав КНП “Черкаська обласна дитяча лікарня Черкаської обласної ради” та привітав маленьких пацієнтів, які перебувають на лікуванні в нашому закладі.

Відновлення планових госпіталізацій та консультацій.

УВАГА!  Наш  заклад відновив плановий прийом пацієнтів, планові госпіталізації, планові оперативні втручання та планові консультації в поліклініці.

Планові госпіталізації та планові операції дозволені пацієнтам, які мають негативний результат тесту на коронавірус SARS-СоV-2 методом полімеразної ланцюгової реакції. 

Тимчасове припинення планових госпіталізацій та консультацій.

УВАГА!  З 19.03.2020 р.  наша лікарня  припиняє плановий прийом пацієнтів, планові госпіталізації, планові оперативні втручання та планові консультації в поліклініці.

Реабілітація дітей з інвалідністю

Центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи КНП “Черкаська обласна дитяча лікарня Черкаської обласної ради” внесено до Переліку реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я, які здійснюють заходи  із реабілітації дітей з інвалідністю.

З 2019 року запроваджений новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю за принципом „гроші ходять за людиною”, що дозволить забезпечити адресність,  прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг.

Щоб отримати реабілітаційні заходи в Центрі реабілітації дітей необхідно: 

Комп'ютерна томографія - нові можливості діагностики.

Апарат, який дозволяє діагностувати майже всі захворювання, оскільки дає чіткі рентгенівські знімки організму пошарово з товщиною шару 0,62 мм, придбано на бюджетні кошти для Черкаської обласної дитячої лікарні. Досі схожі апарати були лише в Третій міській і обласній дорослій лікарнях.

Вартість новопридбаного комп’ютерного томографа (КТ) – 16 мільйонів гривень. Виготовила його американська корпорація «General Electric». Для ознайомлення з роботою апарату сьогодні обласну дитячі лікарню відвідав перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко.

– Свого часу голови районних рад, оглянувши обласну дитячу лікарню і дізнавшись, що їй потрібний комп’ютерний томограф, погодилися ініціювати співфінансування районних і обласного бюджету для придбання цього апарату, – розповів журналістам директор лікарні Микола Кондрацький. – Це – 16-зрізовий комп’ютерний томограф, тобто за один оберт променевої трубки він робить 16 шарів рентгенівських знімків. Це дозволяє встановити швидкий і своєчасний діагноз.

Відзнака "ЗА ЗАХИСТ БАТЬКІВЩИНИ"

За стійкість, особисту мужність і героїзм, високий професіоналізм, значний особистий внесок в охорону і зміцнення Державного кордону України, зразкове виконання службового та громадського обов’язку, що були виявлені при захисті Незалежності та територіальної ціліснісності України нагороджено Кондрацького Миколу Івановича відзнакою Спілки ветеранів антитерористичної операції та силових структур України “Щит Батьківщини” орденом “ЗА ЗАХИСТ БАТЬКІВЩИНИ”.

Опубліковано: 13.02.2019

Інформація до відома.

Рішенням засідання режимної комісії з інфекційного контролю КНП “Черкаська обласна дитяча лікарня Черкаської обласної ради” (протокол №2 від 25.01.2019) встановлено:

 1. Планова госпіталізація в педіатричне відділення здійснюється з уточненими даними про проведену вакцинацію КПК  або в анамнезі перенесення хвороби на кір.
 2. Заборонити направлення на консультацію в консультативну поліклініку КНП “Черкаська обласна дитяча лікарня Черкаської обласної ради” дітей з висипкою та підвищенням температури тіла вище 37,00 С.

Опубліковано: 28.01.2019

Почесна нагорода.

На урочистостях, присвячених святкуванню 65-річчя утворення Черкаської області, що відбулися в обласній філармонії 24.01.2019,  Голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Вельбівець нагородив  Почесною відзнакою  «Черкаській області – 65 років»  в.о. директора КНП  «ЧОДЛ Черкаської обласної ради» Кондрацького Миколу Івановича.

Реорганізація комунального закладу "Черкаська обласна дитяча лікарня" Черкаської обласної ради.

На виконання рішення Черкаської обласної ради від 07.09.2018 року №24-19/VII “Про реорганізацію КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ “ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСНА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ” ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ”  реорганізовано КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД “ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСНА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ” ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ шляхом його перетворення у КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО “ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСНА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ”.

Почесна нагорода з нагоди Дня медичного працівника.

Кондрацький Микола Іванович
головний лікар комунального закладу «Черкаська обласна дитяча лікарня» Черкаської обласної ради,
з нагоди Дня медичного працівника, нагороджений 
медаллю Черкаської обласної державної адміністрації «Гордість Черкащини».

З професійним святом - днем медичного працівника!

Шановні медичні працівники !
Найщиріші вітання зі словами вдячності за вашу благородну працю.

Ви даруєте людям найдорожче – здоров’я, віру та надію.

Нехай сторицею повертається до вас добро, дароване людям.

Нехай у ваших домівках завжди панують щастя і мир.

Міцного здоров’я,
благополуччя і добра вам та родинам!

7 років з початку функціонування.

7 років тому, 1 червня 2011 року, з нагоди Дня захисту дітей, вперше відкрила свої двері  маленьким Черкащанам обласна консультативна поліклініка комунального закладу “Черкаська обласна дитяча  лікарня” Черкаської обласної ради.

На базі закладу дітям Черкаської області надається висококваліфікована лікарська консультативна допомога.

Вітаємо весь колектив Черкаської обласної дитячої лікарні з цією датою. Бажаємо всім здоров’я та професійних досягнень.

Інгаляційна токсична реакція.

Державна нагорода — Орден «За заслуги» ІІІ ступеня.

Головного лікаря комунального закладу “Черкаська обласна дитяча лікарня” Черкаської обласної ради, Заслуженого лікаря України, Кондрацького Миколу Івановича, Петро Порошенко відзначив державною нагородою Орденом «За    заслуги» ІІІ ступеня. Про це йдеться в Указі Президента України №670/2015 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди 24-ї річниці  підтвердження всеукраїнським референдумом Акту проголошення  незалежності України 1 грудня 1991 року». 

Нагороду Микола Іванович отримав за значний особистий внесок у державне  будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній  розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну  працю та нагороджений  Почесною грамотою Черкаської облдержадміністрації  та Черкаської обласної ради «За особливі заслуги перед Черкащиною» і нагороджений Почесною грамотою Професійної спілки працівників  охорони здоров’я  за багаторічну сумлінну працю в охороні здоров’я, активну співпрацю з Профспілкою щодо захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів медичних працівників.

Щиро вітаємо!

За матерiалами: www.president.gov.ua

Comments are closed.